Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Mart 2023

Jandarma Artık Asayiş Branşlı Uzman Erbaş Alımı Yapmayacak !

Jandarma alımlarındaki belirsizlik sürerken, artık asayiş branşında alım olmayacağı açıklaması geldi haberi memurlar.net’de yayınladığı için paylaşıyoruz yani artık sadece Komando branşlı alımlar yapılacak.

Jandarma Artık Asayiş Branşlı Alım Yapmayacak !

2020 itibariyle Jandarma kursiyer ve personel alımlarında değişiklik yapıldı.

Yeni uygulamaya göre Jandarma Asayiş branşlı olarak alım olmayacak, komando branşında personel temin edilecek.

Komando ihtisası ve asayiş ihtisasi kollektif ve eş zamanlı olacak şekilde bir uygulamaya gidilecek. Yani kursiyer olan bir personel hem komando branşlı hem de asayiş branşlı olarak yetiştirilecektir.

2020 Yılında Jandarma Komando Uzman Erbaş Alımı Yapılacak Mı ?

Gelen açıklamalara göre bu yıl içerisinde bir alım yapılır diye düşünüyoruz fakat kısa vadede alım olacağı muhtemel görünmüyor, bunun sebebi de halen mülakat ve eğitim bekleyen adayların birikmiş olması ve hali hazırda adayların bulunmasından kaynaklanmaktadır.

2019 yılı birinci dönem 4. grup mülakat çağrılarından sonra yeni bir alıma gidilebilir fakat kesin bir şey söylemek maalesef mümkün değil, zira bizler ümit tüccarı değiliz. Alım var diye haber yapanların çoğu ziyaretçi çekmek için veya başkaca maksatlarla bu bilgileri paylaşmaktadırlar. Jandarma Genel Komutanlığı 2020 yılında şu tarihte alım yapacağız diye herhangi bir açıklama yapmamıştır yani alım var diye paylaşım yapanlar resmi açıklamalara dayanarak bir açıklama yapmamaktadırlar.

Jandarma Uzman Erbaş 4. Grup Çağrısı Ne Zaman Olur ?

Bu konuda da henüz kesinlik maalesef ki yok fakat beklenen süre göz önüne alındığında epey gecikme yaşandığı için bayramdan sonra mülakatlara çağrılar başlayacaktır diye düşünüyoruz, zira Milli Savunma Bakanlığı 1 hazirandan itibaren eğitime çağrı, mülakatlara çağrı ve atama işlemlerini yapmaya başlayacak. Jandarma da muhtemelen o tarihlerde eğitim atamaları ve mülakatlara çağrı işlemlerine başlayacaktır diye düşünüyoruz. 4. Grup çağrılarını takip etmek için buraya tıklayarak android uygulamamızı indirebilirsiniz tüm alım, duyuru ve haberleri bildirim gönderiyoruz !

Bir önceki yazımızda Uzman Çavuş veya Uzman Onbaşı Nasıl Olabilirim ? konusunu inceledik okumak için ;

[recent-post id=”34″]

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz